2023-2024 Ulusal Yarışma Sonuçları Açıklandı

Değerli Öğretmenlerimiz,

2023-2024 Eğitim öğretim yılında okullar 18-31 Mart 2024'de çalışmalarını ulusal koordinatörlüğe iletmiştir. 8-30 Nisan 2024 tarihleri arasında ulusal jüri üyelerimiz uluslararası değerlendirme kriterlerine göre seçimleri yapmıştır. Ulusal dereceler için tıklayınız.

 

Prof. Dr. Yüksel Ardalı, Yasemin Mıstıkoğlu ve Efsun Ece Deniz “Makale ve Video” kategorilerinde, Prof. Dr. Hüseyin Sarı ve Ömer Gemici fotoğraf kategorisinde jüri üyeliği yapmıştır. Programın ulusal derece seçilmesinde verdikleri destekler için tüm jüri üyelerimize teşekkür ederiz.

 

Derece alan tüm çalışmaları www.cevreningencsozculeri.org.tr  ulusal dereceler bölümünden “2023-2024” klasöründen indirebilirsiniz.

Makale kategorisi her yıl yapılan seçimlerden farklı olarak bu yıl maalesef farklı bir değerlendirme ile ele alınmıştır.

Açıklama: Programımız için hedef “çevre gazeteciliği” formatında çalışmaların hazırlanmasıydı. Okullarımız gazetecilik ürünleri hazırlamak üzere emek vermişlerdir.  Ancak haber formatına uygun çalışmalar yerine, 2023-2024 eğitim öğretim yılında çalışmalar daha çok “çevre konusunda bilgi derleme”, “okulda yapılan çalışmaların makale şeklinde sunulması”, “proje sunumu” gibi içerik ve formatlarda hazırlanmıştır. Bu sebeple bu yıl belirlenen ulusal dereceler derleme yazılar arasından seçilmiş ve uluslararası yarışmaya makale kategorisinden aday gösterilememiştir.

 

Ulusal derece sertifikaları ve uluslararası işbirliği sertifikaları Haziran ayı içinde okullarımıza eposta ile yollanacaktır. Derece alamayan çalışmaların katılım sertifikaları okul profiline yüklenmiştir.

 Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize emekleri için teşekkür ederiz.

2024-2025 Eğitim öğretim yılında yeniden çalışmak dileğiyle.

 

Çevrenin Genç Sözcüleri Ulusal Koordinasyonu.