Kayıt ve Programı Yürütme

PROGRAMA NASIL KATILACAĞIZ?

KAYIT ve PROGRAMI YÜRÜTME

Programa katılmak isteyen her okulda, okul yönetimi, okul içi öğrenci örgütlenmesini sağlamak, öğrencileri yönlendirmek ve okulu TÜRÇEV nezdinde temsil etmek üzere bir öğretmeni koordinatör olarak görevlendirir.

Koordinatör öğretmen, her eğitim öğretim yılı başında (Eylül-Ekim döneminde) http://www.cevreningencsozculeri.org.tr/kayit.aspx adresli, internet sayfamızda sağ üst ortada bulunan "Kayıt olun" bölümünden okul profili oluşturarak kayıt yaptırmalıdır. Eğer kaydınız var ise, kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıp bilgi güncelleme yapmalısınız.

Kaydınız yok ise; kaydınız ulusal koordinatörlük tarafından onaylandıktan sonra size bilgilendirme e-postası gelecektir. Kaydınız tamamlandıktan sonra http://www.cevreningencsozculeri.org.tr/giris.aspx adresli internet sayfamızda sağ üst köşede bulunan "Üye girişi" bölümünden okul panelinize giriş yapabilirsiniz. 

Çalışmalarınızı ikinci dönem 20-31 Mart 2023 tarihleri arasında, kaydınız onaylandıktan sonra üye girişinden giriş yaparak yükleyebilirsiniz.

Programa katılım ücretsizdir.

Öğrenciler ülkemizde iki ayrı yaş grubundan 11-14 (Ortaokul), 15-18 (Lise) ve 19-25 (Üniversite) katılım sağlayabilirler.

Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminde, Mart ayı içerisinde (20-31 Mart 2023 tarihleri arasında, kullanıcı adı ve şifre ile çalışmalarını okul profilinden yüklerler), çalışmalar www.cevreningencsozculeri.org.tr adresinden öğretmenler tarafından yüklenir.

Çalışmalar içinden en iyi "haber makalesi, fotoğraf ve video kaydı" Çevrenin Genç Sözcüleri Ulusal koordinatörlüğünün belirlediği ulusal jüri tarafından seçilir.

Çalışmalarını gerçekleştiren tüm öğretmenler ve öğrenciler uluslararası bir sertifika ile ödüllendirilir. Ayrıca, Çevrenin Genç Sözcüleri Ulusal koordinatörlüğü, seçilen birincilerin, FEE üyesi 43 ülkenin katıldığı uluslararası yarışmaya katılmalarını sağlar.

Her yıl 5 Haziran Dünya Çevre Gününde ulusal ve uluslararası dereceler açıklanır. Uluslararası derece alan öğretmen ve öğrenciler uluslararası geçerliliği olan bir sertifika ile ödüllendirilir.