ÇEVRENİN GENÇ SÖZCÜLERİ PROGRAMI FOTOĞRAF YARIŞMASI

Öğrenciler doğada gördükleri ya da gözlemledikleri tarım, şehircilik, kıyı kullanımı, enerji, atık, su ve iklim değişikliği olarak belirlenen 7 konudan birinin çevre ile ilişkisini anlatan bir uygulamayı fotoğraflamaları beklenmektedir.
 
Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden 11., 12. ve 13. başlıklar; 11-Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam alanları, 12-Sorumlu Tüketim ve Üretim ve 13-İklim Eylemi konu başlıkları, Çevrenin Genç Sözcüleri Programı konu başlıklarına eklenmiştir.
 
Bu konulardan da çalışma hazırlanabilir. Yollanan fotoğrafın bir başlığı olmalıdır ve hikâyesini anlatan, 150 kelimeyi geçmeyecek bir fotoğraf alt yazısı içermelidir. Bu kapsamda gönderilecek fotoğraflar değerlendirilecek ve en iyi fotoğraf seçilip, ödüllendirilecektir.
 
 
En İyi Fotoğraf Ödülü: Alanya Belediyesinin katkılarıyla, DRİTA Resort ve Spa’da 4 gece, 5 gün ailesiyle konaklama.
(Ödül alan kişi anne, baba veya kardeşi olmak üzere maksimum 4 kişi olarak ödülden 4 gece, 5 gün olmak üzere yararlanabilecektir. Kazananlar otelin açık olduğu ve müsaitlik durumuna göre otelin belirleyeceği tarihlerde konaklayacaklardır. )
 
YAPITLARIN İSİMLENDİRİLMESİ VE GÖNDERİLMESİ:
1. Başvurular, e-posta ekinde cevreningencsozculeri@turcev.org.tr adresine doğrudan ya da wetransfer (www.wetransfer.com) ile gönderilmelidir. Kargo, elden teslim vb. kabul edilmeyecektir.
2. Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb bilgiler bulunmamalıdır.
3. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 2 Mb'tan az olmamalı, 4 Mb’ı da geçmemelidir .
4. Çalışmalarınızı yollarken "çalışmanın künyesi" belgesini de doldurup yollamanız gerekmektedir .
5. Çalışmanın künyesi ve çalışma hazırlarken yararlanacağınız kaynakça için www.turcev.org.tr adresinden, Çevrenin Genç Sözcüleri Programı, Kaynakça bölümünü ayrıntılı inceleyiniz.
 
Okullarımızın katılımını bekliyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.