FEE ÖĞRETMEN ÖDÜLÜ BAŞVURULARI BAŞLADI

Uluslararası Çevre Eğitimi Vakfı (FEE), öğretmenler için bir ödül oluşturarak, okullarında ve toplumlarında Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitimi (SKE) teşvik eden küresel ağdaki seçkin öğretmenlerin çabalarını takdir etmeyi amaçlamaktadır. Ödül aracılığıyla, öğretmenlikte profesyonel mükemmelliği vurgulamayı, başarıları kutlamayı ve paydaşlar arasında ilham verici hikayeleri yaymayı amaçlıyoruz. Ödül, seçilmiş birkaç kişiye verilen bir yarışma değildir. Öğretmenlerin çabalarının takdir edilmesi ve çalışmalarının ve son 28 yılda her gün yarattıkları etkinin kutlanmasıdır.

BAŞVURU İÇİN UYGUNLUK ŞARTLARI:

Öğretmenin FEE'nin üç eğitim programından herhangi birinde en az 5 yıldır yer alması.

(Eko-Okullar, Okullarda Orman ve Çevrenin Genç Sözcüleri).

Öğretmenin çalıştığı kurumun Eko-Okullar Yeşil Bayrak Ödülü, Okullarda Orman Programını başarılı bir şekilde yer almış olması ya da ulusal düzeyde bir Çevrenin Genç Sözcüleri yarışması finalisti/kazananı çıkarmış olması.

DEĞERLENDİRME SÜRECİ

1. Adım:

Kriter dereceli puanlama anahtarını indirin ve her bir kritere göre öz değerlendirme yapın. Toplam puan 80 veya daha fazlaysa, lütfen 2. adıma geçin. Eğer toplam puanınız 80 değilse, lütfen güçlendirilmesi gereken alanları belirleyin ve gelecek yıl öz değerlendirmeyi tekrar yapmak için geri gelin.

2.Adım:

Bir başvuru dosyası ve temel eğitimsel ve çevresel etkileri vurgulayan en fazla 3 dakikalık bir video (Türkçe hazırladıysanız lütfen İngilizce altyazı ekleyin) içeren başvuruyu hazırlayın.

Başvuru Dosyası:

  • Aşağıdaki belgelerin tümü aşağıdaki sırayla tek bir PDF'ye yerleştirilmelidir: 

  • Tamamen cevaplanmış anket. Anket için tıklayınız.

  • Kriter dereceli puanlama anahtarını kullanarak bir puanla birlikte öz değerlendirme. Puanlama anahtarı için tıklayınız. 

  • Okul paydaşlarından bir destek mektubu (bir veli, personel, meslektaş veya öğrenci olabilir).

Mektup, öğretmenin okulda neden ve nasıl bir fark yarattığını düşündüklerini açıklamalıdır (en fazla 400 kelime İngilizce olmalıdır).

  • Öğretmenin geçmişte kullandığı veya kullanmakta olduğu örnek bir ders planı (İngilizceye çevrilmiş).

  • Okuldaki faaliyetleri ve projeleri göstermeye yardımcı olacak 3 fotoğraf.

  • PDF belgesi isimlendirilmelidir: A(Yıl)_Ülke_İlk_Ad_Soyad--Örneğin A23_Ireland_Brook_Mary

Video:Video, öğretmen tarafından yürütülen örnek çalışmaları sunan ve onları ödül için iyi bir aday yapan şeyleri gösteren 3 dakikalık bir video olmalıdır. (Türkçe dilinde ise İngilizce alt yazı eklenmeli.)

3. Adım

Yukarıda hazırladığınız belgeleri https://www.fee.global/teacher-award adresinden “Application Form” kısmından yükleyiniz.

Son tarihler:

22 Nisan 2024 Pazartesi son başvuru tarihi!

5 Haziran 2024 Çarşamba Kazananlar Dünya Çevre Günü'nde açıklanacak!

Lütfen tüm paylaşımlarınızda @FEE ve #ESDTeacherAward etiketini kullanın, böylece ağımızdaki etkileşimi takip edebiliriz.