#COP26'DA ULUSLARARASI ÇEVRE EĞİTİM VAKFININ DÜZENLEDİĞİ PROGRAM

İklim Eylemi – Ağların Gücünden Yararlanmak! | #COP26

Uluslararası Çevre Eğitimi Vakfı (FEE), 79 ülkede 100 üye ile dünyanın en büyük çevre eğitimi organizasyonudur. Beş program aracılığıyla, insanları daha sürdürülebilir bir dünya yaratmaya yardımcı olmak için anlamlı ve amaçlı eylemlerde bulunmaya teşvik etmektedir.

COP 26'nın "Gezegenimiz için Birlikte" teması, FEE ağının yarattığı etkileri sergilemek ve her programın İklim Eylemi gündemini nasıl yönlendirdiğini açıklamak için önemli bir platform sağlamıştır.

FEE, 10 yıllık stratejisi - GAIA 20:30 için acil eylem alanları olarak Biyoçeşitlilik Kaybı ve Kirlilik ile birlikte İklim Değişikliği'ne öncelik vermektedir.

Panel sunumları aracılığıyla etkinlik, dünyanın dört bir yanından olumlu eylemlerin hikayelerini sergilemiştir. Eko-Okullardan gençlik liderleri, Yeşil Anahtar ödüllü kuruluşların yöneticileri, Mavi Bayrak sahip belediyeler ve Çevrenin Genç Sözcüleri gibi farklı paydaşların seslerini bir araya getirmiştir. Etkinlik, sürdürülebilir bir dünya elde etmek için FEE ağının ortak ilke ve hedeflerle küresel ölçekte nasıl bir etki yaratabileceğini keşfedecektir.

FEE'nin yarattığı küresel etkiyi, Birleşik Krallık'tan paydaşlardan yerel örneklerle desteklenen değişim hikayeleriyle birleştirmiştir.

 

Keynote – Lesley Jones, FEE Başkanı

Oturum Moderatörü – Daniel Schaffer, CEO FEE

Etkinlik Organizatörü: Uluslararası Çevre Eğitimi Vakfı

 

İZLEMEK İSTEYENLER İÇİN 👇

https://youtu.be/5GCDBPL3_bM