ÇEVRENİN GENÇ SÖZCÜLERİ İÇİN INSTAGRAM'DAN İLK MEYDAN OKUMA BAŞLIYOR!

Meydan okumalar (challange) COVİD-19 zorluklarıyla karşı karşıya olan Çevrenin Genç Sözcüleri öğrenciler için tasarlanmıştır. Buradaki fikir, öğrencileri yerel çevre sorunlarını ve çözümlerini araştırmaya teşvik eden çevre gazeteciliğine dâhil etmektir.

FEE (Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı) 4 konu ile ilgili 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında meydan okuma kampanyası planlanmaktadır. Konular; Hijyen, Atık yönetimi, Sağlıklı beslenme, Biyoçeşitlilik olarak belirlenmiştir. Her konu, iki ay boyunca yürütülecektir.

Kampanya ile ilgili daha fazla bilgi için https://www.yre.global/.../28/we-are-launching-yrestayactive adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ne Yapacaksınız? 

Olumlu hijyen davranışlarını teşvik etmenin yollarını bulun ve topluluğunuzdaki davranış değişikliklerini kısa bir video veya fotoğraf dizisi ile belgeleyin:

Temizlik ve hijyen sağlayıp pandeminin artışını engelleyecek davranışlar (el yıkama, yüz maskesi kullanma, hapşırırken ağzı kapatma ya da dirsek içine hapşırma, sosyal mesafeyi koruma, atık azaltımı-kirletmeme vb.) ile ilgili olumlu hijyen davranışlarını teşvik etmenin yollarını bulun ve topluluğunuzdaki davranış değişikliklerini kısa bir video veya fotoğraf dizisi ile belgeleyin. Çevrenin Genç Sözcüleri aktivitelerine katılıp pozitif etkinlikler konusunda ilham verecek videolar oluşturun!

Hikayelerinizi instagramdan  #YREAktifKalıyor #yreturkey ve #YREStayActive etiketleri ile paylaşın. (3 Etiketin de aynı anda kullanılması zorunludur.)

En iyi hikayeler kampanya sonunda Uluslararası Koordinatörlük tarafından ödüllendirilecektir. 

Ayrıntılar için https://www.instagram.com/yre.turkey/